Budowa ekranów spawalniczych


Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się proces spawania, należy zadbać o optymalne zabezpieczenie. I nie chodzi tu tylko o samego spawacza. Spawanie bowiem należy do procesów, które potrafią stworzyć zagrożenie dla zdrowia osób trzecich. Promieniowanie, niebezpieczne światło, a także lecące na lewo i prawo iskry mogą uszkodzić wzrok, czy spowodować szereg poparzeń. Dlatego tak ważne jest, aby i inni ludzie byli chronieni. A w tym najlepiej sprawdzają się ekrany spawalnicze.
Ekrany te tworzy się na metalowej konstrukcji ramowej, którą następnie się wypełnia. Wypełnienie to może być bądź lite, bądź złożone z pasów i wtedy są to kurtyny paskowe. Jedne i drugie zresztą ą bardzo skuteczne. Kurtyny z pcv nie tylko nie przepuszczają szkodliwych wiązek światła, ale też chronią przed rozżarzonymi odpadkami.
Ostatnim już elementem, który występuje tylko w wersjach mobilnych są kółka umożliwiające sprawne przesuwanie kurtyny. Dzięki nim można osłonić miejsce pracy spawacza wszędzie tam, gdzie akurat pracuje.
Choć w budowie nie są złożone, stanowią bardzo skuteczną ochronę. A to dzięki dopracowaniu konstrukcji i wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Jakości, która gwarantuje bezpieczeństwo.

Zobacz polecane: Kurtyna na drzwi.